דק עשה זאת בעצמך

עבודות יד בעץ ← עשה זאת בעצמך נגרות ← דק עשה זאת בעצמך

דק עשה זאת בעצמך

אנשים רבים מקבלים הנאה מרובה מבנייה ויצירה של דברים בכוחות עצמם,אחד הפרוייקטים המהנים ביותר בתחום עשה זאת בעצמך הוא בניית רצפת דק באופן עצמאי.

בשנים האחרונות רבים בוחרים לבנות דק באופן עצמאי,הן על מנת לחסוך בעלויות והן על מנת ליהנות מהסיפוק הנלווה לעבודות נגרות בשיטת עשה זאת בעצמך.

 

 

 

אולם האם אתם יודעים איך לבנות דק באופן עצמאי?


תחילה, חשוב להבין שבניית דק יכולה להיות משימה מספקת מאין כמותה, אולם היא מצריכה ידע בנגרות, זמן פנוי וכלי עבודה מתאימים. מסיבה זו רבים מעדיפים לפנות לאנשי המקצוע על מנת לבנות דק.

עם זאת, אם ברצונכם לבנות דק בכוחות עצמכם, תוכלו לעשות זאת דרך מספר שלבים פשוטים. בשלב ראשון חשוב לתכנן בקפידה את הקמת הדק, יש לבחור היכן ימוקם בדק, כיצד הוא יראה ומאילו חומרים יהיה עשוי. במקרים רבים נבחר דק מעץ אורן לפרוייקטים של דק עשה זאת בעצמך, בשל זמינותו של החומר, מחירו הנוח ועמידותו הגבוהה.

לאחר שתכננתם בקפידה את הדק תוכלו לגשת לשלב הקמת התשתיות והבסיס לדק, שלאחריו תוכלו לפנות לבניית הקורות והתומכים של הדק, וליצירת המסגרת לדק – שלבים בסיסיים אלו הינם חיוניים על מנת להבטיח כי הדק שתבנו יהיה יציב, בטיחותי וישרת אתכם לאורך זמן רב.

בשלבים הסופיים של הקמת הדק תוכלו לבנות את המדרגות לדק, במידה ובחרתם לבנות דק מוגבה באופן משמעותי וכן לגשת לשלבי הצביעה, הגימור והציפוי. חשוב לבחור בצבעים וחומרי ציפוי איכותיים, המיועדים לעץ ועמידים בפני פגעי מזג באוויר, שיעניקו לדק מראה מרשים ויגנו על מבנה הדק ומראהו לאורך שנים רבות.